To TRZEBA zobaczyć na festiwalu Ale Kino!

11/25/2016

Przełom jesieni i zimy to czas, który darzę szczerą nienawiścią. Nie, nie przesadzam. Rok w rok ten okres umila mi jednak pewien niesamowity festiwal, na którym do tej pory byłam widzem, a także jurorką. W tym roku zadebiutuję w nowej roli - Alekiniaka. Będę meldować o najciekawszych wydarzeniach i dzielić się wrażeniami z obejrzanych filmów z każdym, kto zechce mnie wysłuchać. Dlaczego? Bo naprawdę warto wybrać się na poznański Festiwal Filmów Młodego Widza, który startuje w najbliższą niedzielę. Ja nie mogę się już doczekać. Nawet pogoda za oknem nie zepsuje mi nastroju.

http://zimnotutaj.blogspot.com/2016/11/to-trzeba-zobaczyc-na-festiwalu-ale-kino.html

Młody widz - to słowa-klucze, które można rozumieć na wiele sposobów. Na Ale Kino znajdą coś dla siebie zarówno dzieciaki, jak i nastolatki oraz młodzi duchem dorośli. Ja chciałabym zaprezentować kilka propozycji dla dwóch ostatnich grup. :)

W zeszłym roku rozpływałam się nad filmem Mustang. Czym zachwycę się tym razem?

(kliknij w tytuł, a przeniesiesz się na stronę ze szczegółami seansów)

Mosty i inne krótkie filmy

Słowa-klucze:

krótki metraż, filmy aktorskie, animacje, piękne zdjęcia, spływ kajakowy, podróż autostopem, przyjaźń, miłość, pokrzyżowane plany

Dlaczego warto?

Bo warto dać szansę krótkiemu metrażowi, w którym można się rozsmakować, a zdjęcia i skrawki informacji o fabułach zapowiadają klimatyczną godzinę w kinie.


O dziewczynie bez rąk

Słowa-klucze:

pełen metraż, animacja, baśniowy klimat, bogowie i boginie

Dlaczego warto?

Bo dobrze jest czasem zetknąć się w kinie z tematem budzącym w nas dyskomfort, skonfrontować się ze stereotypami i spojrzeć na coś w innym świetle.


Nauczycielka

Słowa-klucze:

pełen metraż, film aktorski, manipulacja, samobójstwo, edukacja, komunizm, bezradność

Dlaczego warto?

Bo nie powinniśmy zaprzeczać przeszłości, a cofnięcie się do czasów komunizmu i zmierzenie się z panującą wtedy bezradnością powie nam więcej niż nauczyciel w czasie 45 minut lekcji historii.


Psychonauci, zapomniane dzieci

Słowa-klucze:

pełen metraż, animacja, psychodela, post-apo, katastrofa ekologiczna, creepy

Dlaczego warto?

Bo prawdopodobnie minie duuuużo czasu zanim obejrzycie równie dziwny film i równie piękną animację. Uczucie zagubienia i odrealnienia po seansie gwarantowane.


Girl Asleep

Słowa-klucze:

pełen metraż, film aktorski, australijski akcent, wyobraźnia, coming-of-age story, nie chcę dorastać

Dlaczego warto?

Bo każdy człowiek, bez wyjątku, w pewnym momencie musi zmierzyć się z dorastaniem. Może więc zacząć od zmierzenia się z tym filmem?


Bezdomny

Słowa-klucze:

pełen metraż, film aktorski, bezdomność, bezrobocie, stereotypy

Dlaczego warto?

Bo dobrze jest czasem zetknąć się w kinie z tematem budzącym w nas dyskomfort, skonfrontować się ze stereotypami i spojrzeć na coś w innym świetle. Ponadto - o tym filmie robi się naprawdę głośno.


Czterej królowie

Słowa-klucze:

pełen metraż, film aktorski, problemy rodzinne, szpital psychiatryczny, święta Bożego Narodzenia

Dlaczego warto?

Bo zajrzenie do ludzkich głów i szpitala psychiatrycznego w czasie świąt może okazać się ciekawym doświadczeniem.

 
To zaledwie ułamek tego, co ma Wam do zaoferowania festiwal Ale Kino. Cały program znajdziecie TUTAJ. Koniecznie wybierzcie się na jakiś film i po seansie podzielcie się wrażeniami używając hashtagu #Alekiniaki

To jak, widzimy się w kinie?
You Might Also Like

0 komentarze